środa, 18 maja 2016

troche kultury nikomu nie zaszkodzi  


Ostatnio bardzo dużo się dzieje i to dobrze, ale czasu jak na lekarstwo.
Dziś odsłonię trochę czym się zajmuję i interesuję, bo jest do tego okazja. W najbliższy weekend odbędą się Lubelskie Dni Modernizmu i to jest dobry moment, aby porozmawiać trochę o kulturze. Ja w niej uczestniczę na co dzień, ale nie każdemu obcowanie z nią jest potrzebne. Wiem też, że nie dla każdego ma sens, to co jest wystawiane w galeriach. 

Ale Lubelskie Dni Modernizmu to inna historia, bo odnosi się do przeszłości miasta, przeszłości, która niszczeje, jest burzona albo zatraca się we współczesnej tkance miasta. Poza tym to festiwal trwający trzy dni i organizowany dla mieszkańców miasta, a nie koneserów sztuki. I chociażby z tego powodu, naprawdę warto tam zajrzeć.

Festiwal ma przywołać trochę wspomnień z minionej rzeczywistości, dlatego w programie jest między innymi pokaz mody PRL! Wystawa dla najmłodszych obywateli, kultowy już teleturniej Familiada, w którym będą brać udział mieszkańcy jednego z lubelskich osiedli, wystawa dizajnu i wiele, wiele innych interesujących rzeczy. Część imprezy odbywać się będzie w galerii handlowej, żeby każdy, nawet przypadkiem, mógł być jej uczestnikiem.

Po resztę wchodźcie na FB albo na stronę Lubelskich Dni Modernizmu


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz